Film/Książka

Pilecki Śladami Mojego Taty

Przyszedł czas na kolejną recenzję , tym razem opowiem o książce ” Pilecki Śladami Mojego Taty” jest ona w formie wywiadu z synem Witolda Pileckiego Andrzejem, rozmawiają z nim Mirosław Krzyszkowski i Bogdan Wasztyl.

Na początku pragnę przybliżyć wam postać Witolda Pileckiego w skrócie jest to żołnierz armii krajowej , współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz, zorganizował tam ruch oporu i jest jednym z niewielu którym udało się uciec z tego obozu. Władze komunistyczne uznały go za wroga i skazały na śmierć.

Książka opowiada o Witoldzie nie tylko jako bohaterze wojennym ale także pokazuje nam go jako męża i ojca. Oprócz głównego bohatera poznajemy jego rodzinę , dowiadujemy się jak się czuł jego syn i żona w różnych momentach życia. Poznajemy system wartości jakimi się kierował. Książka oprócz faktów historycznych zawiera dużo informacji których nie znajdziecie w podręcznikach do historii.

Polecam osobom które interesują się historią i bohaterami narodowymi , warta przeczytania też z tego względu że jest napisała prostym językiem , czyta się szybko. Lektury tego stylu często są napisane w trudnej dla odbiorcy formie, ale książkę o Pileckim pochłania się jednym tchem.

Wiem, że powstał też film o Pileckim w którym Mirosław Krzyszkowski jest reżyserem i współscenarzystą a Bogdan Wasztyl współscenarzystą i producentem, jeszcze go nie oglądałam , ale na pewno to zrobię.

Ocena : 5/5

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s