Motywacja

Bądź Sobą !

Każdy z nas lubi czuć się akceptowany przez innych. Część z nas zrobi wiele by inny darzyli go sympatią, choćby np.  będzie udawać kogoś kim nie jest byle tylko grupa lub pojedyncza osoba go polubiła. Czy jednak nakładanie masek naprawdę pomoże nam w życiu? Sprawi, że będziemy bardziej lubiani?

Według mnie nie, ludzie którzy są warci naszej przyjaźni polubią Cię takim jaki jesteś, zaakceptują wszystkie twoje wady, tak samo jak ty ich. Bo przecież nikt nie jest idealny i każdy posiada jakieś przywary. Jeżeli ktoś wyśmiewa się z Ciebie, Twoich poglądów czy marzeń, to nie jest wart byś darzył/a tą osoba sympatią czy zaufaniem.

Na początku udawania może być nawet fajnie, bo to tylko chwila, ale co będzie dalej ? Do końca znajomości będziesz udawać kogoś innego? Myślę, że po jakimś czasie stałoby się to męczące. Daj się poznać innym naprawdę, pokaż im swoją prawdziwą twarz i pogódź się z tym, że nie wszyscy ja zaakceptują, nie dla każdego będziemy odpowiadać. Ale to jest całkowicie normalne, każdy z nas ma inny charakter i inne wartości. Jednak znajdą się ludzie którym  będziesz odpowiadać. I z tymi ludźmi warto utrzymywać kontakt.

Być może jest tu ktoś kto tak samo jak ja ma trudny charakter, jeżeli tak to zna ten ból jakim jest posiadania małej grupki znajomych. Są ludzie których charakter odpowiada prawie wszystkim, jednak są też tacy (w tym i ja) których charakter jest bardzo ciężki, te osoby mają ciężej ze znalezieniem znajomych, często z obawy przed brakiem akceptacji zakładają maski myśląc, że to sprawi iż będą bardziej lubiani w towarzystwie, lecz prawda jest taka, że to nie oni będą lubiani a osoba którą grają.

Dlatego pamiętajcie, lepiej mieć jednego prawdziwego niż stu fałszywych i zawsze a to zawsze bądź sobą, ponieważ każdy z nas jest wartościowy i zasługuje by ceniono go za to jaki jest a nie kogo udaje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s